×
Anugerah Skrin 2018 ini akan berlangsung di Pusat Dagangan Dunia Putra (PWTC) Kuala Lumpur. Anugerah Skrin 2018 pada kali ini mempertaruhkan 30 kategori yang merangkumi 14 kategori drama, tujuh kategori filem dan 9 kategori bukan drama dan teknikal.
Kecoh.Info juga difahamkan bahawa ada 3 kategori baharu diperkenal iaitu Drama Rantaian Terbaik (Kategori Bahasa Cina), Pelakon Lelaki Terbaik Drama Rantaian dan Pelakon Wanita Terbaik Rantaian.
Pasti ramai tak sabar untuk menyaksikan malam kemuncak Anugerah Skrin 2018 yang mana akan disiarkan secara langsung disaluran media tempatan menerusi TV3 pada Jumaat, 2 November, jam 9 malam. Anda juga boleh menonton secara atas talian dengan percuma.
Anugerah Skrin 2018 menyajikan tanpa hos utama, malam anugerah akan diserikan oleh 12 penyampai anugerah dibarisi oleh Datuk Rosyam Nor, Nora Danish, Awal Ashaari, Ayda Jebat, Zahirah MacWilson, Elly Mazleib, Sherry Al-Hadad, Izzue Islam, Sharnaaz Ahmad, Naz Habibur Rahman dan Shuk Sahar.
Malam Anugerah Skrin 2018 itu juga akan diserikan dengan persembahan Wany Hasrita, Ernie Zakri & Shiha, Jaclyn Victor & Elvira Arul, Altimet & Amelia Henderson, Raja Shahiran & Shawn Lee, Andrew Lee, Alpha Movement dan kumpulan OAG.
Anugerah Skrin 2018 juga akan lakukan siri laluan karpet merah dan seterusnya akan disiarkan menerusi program Pop TV pukul 8.30 malam di saluran ntv7 yang dikendalikan oleh Aaron Al-Fateh dan Ain Edruce. Enam kategori bukan drama disampaikan melalui Melodi Anugerah Skrin 2018 pada 28 Oktober pukul 12.00-1.30 tengah hari.
KATEGORI DRAMA
- Drama Terbaik
- Pengarah Terbaik Drama
- Videografi Drama Terbaik
- Lakon TV Terbaik
- Penyunting Drama Terbaik
- Pelakon Lelaki Terbaik Drama
- Pelakon Wanita Terbaik Drama
- Pelakon Pembantu Lelaki Terbaik Drama
- Pelakon Pembantu Wanita Terbaik Drama
- Drama Komedi Terbaik
- Drama Rantaian Terbaik (Kategori Bahasa Melayu)
- Drama Rantaian Terbaik (Kategori Bahasa Cina) *Baru
- Pelakon Lelaki Terbaik Drama Rantaian (Melayu/Cina) *Baru
- Pelakon Wanita Terbaik Drama Rantaian (Melayu/Cina) *Baru
KATEGORI FILEM
- Filem Terbaik Filem
- Pengarah Terbaik Filem
- Lakon Layar Terbaik Filem
- Pelakon Lelaki Terbaik Filem
- Pelakon Wanita Terbaik Filem
- Pelakon Pembantu Lelaki Terbaik Filem
- Pelakon Pembantu Wanita Terbaik Filem
KATEGORI BUKAN DRAMA & TEKNIKAL
- Rancangan Majalah Terbaik
- Rancangan Realiti Terbaik
- Rancangan Anugerah Terbaik
KEPUTUSAN MELODI ASK 2018 (28 OKTOBER 2018)
- Rancangan Dokumentari Terbaik - Majalah 3 Ops Benih Buaya
- Rancangan Bual Bicara Terbaik - Halaqah Jin Atau UFO
- Laporan Khas Berita Terbaik - Buletin Utama (Imbauan Tragedi Kebakaran Pusat Tahfiz Ittifaqiah)
- Rancangan Hiburan Terbaik - Bintang Bersama Bintang Raya
- Rekabentuk Set Terbaik - Anugerah Juara Lagu 32
- Montaj Terbaik - Anugerah Juara Lagu 32
Inilah Senarai Akhir Calon Anugerah Skrin 2018
PENCALONAN DRAMA TERBAIK | ||||
---|---|---|---|---|
Drama | Produksi | Pengarah | Penulis Skrip | Pelakon |
4K | Unit Drama TV, Radio Televisyen Malaysia | Hisyamudin Ahmad | Ahmad Hamdan Abdullah Tawadi | Khairil Ridzuan, Wan Sharmila, Namron, Azwan Kombos |
Abang Kandung | Rashbir Media Sdn. Bhd. | Rashid Sibir | Rashid Sibir | Izzue Islam, Syafiq Kyle, Nasir Bilal Khan, Norlia Ghani, Haron Hashim |
Aku Nazmi | JS Pictures Sdn. Bhd. | Azman Hj Yahaya | Sofia J. Rhyland | Jay Iswazir, Ayda Jebat, Sheila Rusly, Dayana Roza |
Cucu Atuk | Orangetree Production Sdn. Bhd. | Zamri Zakaria | Ratnawati Hassim | Jalil Hamid, Adik Danish Hazriq, Amar Asyraf, Tasha Shila, Fauzi Nawawi, Mubarak Majid, Lisdawati |
Dosa Perempuan | Zeel Production Sdn. Bhd. | Murali Abdullah | Syed Muhamad Taufik | Nad Zainal, Mira Filzah, Redza Rosli, Aidit Noh, Adik Idora Mitilda |
Fatonah Azali | Tanah Beris Film Sdn. Bhd. | Shuhaimi Lua | Marziah Manaf | Nad Zainal, Redza Rosli, Raja Azura, Sharifah Sakinah, Mustaqim Bahadon, Zaibo |
Kasih Seorang Ayah | Mache All Star United Sdn. Bhd. | Dato’ Ahmad Tarmimi Siregar | Sham Hashim | Eman Manan, Shukri Yahaya, Mia Ahamd, Dato’ Ahmad Tamimi |
Luyak | Unit Drama TV, Radio Televisyen Malaysia | Noor Azizah Mohamad | Roydy Anuar Eddy Sauly | Shakilla Khoriri, Puteri Syasya Masyitah, Zarina Zainuddin |
Nisaa | Unit Drama TV, Radio Televisyen Malaysia | Hisyamudin Ahmad | Azharul Azmir Kamarulzaman | Jay Iswazir, Mardiana Alwi, Azman Hassan, Kamarool Hy Yusof |
Pendosa Ingin Ke Syurga | Suhan Movie & Trading Sdn. Bhd. | Rashid Sibir | Sharifah Abu Salem | Datuk Rosyam Noor, Sherie Merlis, Raysha Rizrose, Fauziah Nawi, |
Qalbu | Saphire Screen Sdn. Bhd. | Riza Baharudin | K. Adlie | Faizal Hussein, Fasha Sandha, Adik Qistina Raishah, Adik Izuan Fitri, Aidil Aziz, Fauzi Nawawi |
Tulus Cinta | Sha’s Media Sdn. Bhd. | Ellie Suriaty | Shahremy Ikmal | Amar Asyraf, Siti Elizad, Puteri Aishah, Anne Abdullah, Fazlina Ahmad Daud, Aman Graseka, Shuhanty DFKL |
DRAMA KOMEDI TERBAIK | ||||
---|---|---|---|---|
Drama | Produksi | Pengarah | Penulis Skrip | Pelakon |
Aku Dia Lagu | Unit Drama TV, Radio Televisyen Malaysia | Muhamad Ikhsan Sukiman | Mohd Rahhiemi Alias | Ewal Ismail, Ziha Salleh, Azam Pitt, Afifah Nasir |
Mak Cun 4 | Rumah Karya Citra Sdn. Bhd. | Eirma Fatima | Eirma Fatima | Eirma Fatima, Dato’ Rahim Razali, Datin Seri Umie Aida, Balkisyh Semundur Khan, Datuk Awie, Erra Fazira, Ziana Zain, Aiman Tino |
Mat Rukun | Hujan Lebat Production Sdn. Bhd. | Jamal Khan | ZH Emdee | Zoey Rahman, Elisya Sandha, Feiyna Tajuddin, Aliff Yasraf BMB |
Suamiku Mat Piun | Suhan Movies & Trading Sdn. Bhd. | Amor Rizan | Tommy Loh | Along Cham, Sharifah Sakinah, Mark Adam, Mimi Lana, Rania Humaira |
Shah & Zam | Zamriez Golden Pictures. Sdn. Bhd. | Pali Yahya | MF Kenchana | Bell Ngasri, Faiz Tapaw, Nadia Brian, Nadiyah Sahab |
DRAMA RANTAIAN TERBAIK (KATEGORI BAHASA MELAYU) | ||||
---|---|---|---|---|
Drama | Produksi | Pengarah | Penulis Skrip | Pelakon |
Andainya Takdir 2 | A. Aida Production Sdn. Bhd. | Eoon Shuhaini | Wan Mahani | Shukri Yahaya, Nina Iskandar, Puteri Balqis, Syazuwan Hassan, Neera Azizi, Mas Khan, Shiela Mambo, Faradhiya, Anne Ariffin |
Isteri Untuk Diiktiraf | JS Pictures Sdn. Bhd. | Azman Hj Yahya | Rehal Nuharis | Redza Rosli, Elvina Mohamad, Arash Mohd, Shahz Jaszle, Sheila Rusly, Sweet Qismina, Sharifah Sahora, Dayana Roza, Janna Nick |
Nafas | Orangetree Production Sdn. Bhd. | Bahri Uma | Eja Lorena | Kilafairy, Erwin Dawson, Cristina Suzanne, Thanuja Anathan, Sarah Hildebrand, Fahad Iman, Nadia Brian, Hefny Sahad |
Nur | Radius One Production Sdn. Bhd. | Shahrulezad | Shahrulezad | Amyra Rosli, Syafiq Kyle, Riena Diana, Noorkhiriah, Azhan Rani, Dato Jalaluddin Hassan, Fatimah Abu Bakar, Laila Nasir |
Raisha | Orangetree Production Sdn. Bhd. | Nizam Zakaria | Mufid Suhaimi | Diana Danielle, Hafidz Roshdi, Aishah Azman, Taib Zamanuri, Zarina Zainuddin, Kismah Johar |
Teratai Kemboja | Saphire Screen Production Sdn. Bhd. | Along Kamaludin | Zarihah Hassan | Fasha Sandha, Adi Putra, Elly Mazlein, Nadia Brian, Sabhi Sadhi, Hasnul Rahmat, Nor Albaniah |
DRAMA RANGKAIAN TERBAIK (KATEGORI BAHASA CINA) | ||||
---|---|---|---|---|
Drama | Produksi | Pengarah | Penulis Skrip | Pelakon |
Green Wall | The Rock Productions Sdn. Bhd. | Dannis Chow & Kok Tzyy Haw | Dannis Chow, Chong Sheon Wei, Teh Kean Guan, Ang Siew Hoong | Jordan Voon, April Chan, Sampson Chew, Gabriel Noel Pountney,Wayne Chua, Hazel Siow Li Xuan |
Growth Behind The Sun | Mad Pictures Sdn.Bhd. | Jason Kok | Chan Yoke Yeng | Jordan Sen, Emily Chan, Sawyer Leong, Lo Koon Lan, Freddie Wong |
Persona 2 | The Rock Productions Sdn. Bhd. | Dannis Chow | Dannis Chow | Huang Qi Ming, Jojo Goh, Kyo Chen, Aye Keng, Fabian Loo, Yise Loo |
The Men In Black School | Double Vision Sdn.Bhd. | Tham Siew Ngoy, Ernest Chong & Soo Yoo Kee | Chong Sheon Wei | Wilson Lee, Pauline Tan, Jeffrey Cheng, Joey Leong, Alvin Wong |
The Memoir Of Majie | Mediacorp Malaysia | Lim Pin Choong, Kok Tzyy Haw & Daniel Tan | Ling Jun Hong, Koh Teng Liang, Yu He Ling, Boo Chee Wee, Pong Shie Jye | Henley Hii, Pauline Tan, Jeffrey Cheng, Joey Leong, Gary Yap, Sherlyn Seo, Aye Keng |
FILEM TERBAIK | |||
---|---|---|---|
Drama | Produksi | Pengarah | Pelakon |
Abang Long Fadil 2 | Skop Productions Sdn Bhd & Astro Shaw Sdn Bhd | Syafiq Yusof | Zizan Razak, Datuk AC Mizal, Wak Doyok, A. Galak, Tania Hudson, |
Bisik Pada Langit | Astro Shaw Sdn Bhd & Nusantara Seni Karya | Kabir Bhatia | Jalil Hamid, Ummi Nazeera, Beto Kusyairy, Datin Fadilah Mansor, Naim Daniel dan Erwin Dawson |
Blok 404 | DBI Entertainment Sdn Bhd | Azma Aizal Yusoof | Nur Risteena Munim, Raja Azrey, Boy Iman, Zamarul Hisham, Nadia Brian, Amar Asyraf, Aedy Ashraf dan Fasha Sandha |
Bukan Cinta Malaikat | Ace Motion Production Sdn Bhd | Aziz M Osman | Nora Danish, Fachri Albar, Ashraf Muslim, Donita, Dewi Irawan, Dynas Mokhtar dan Afida Es. |
Busker | Astro Shaw Sdn Bhd | Syed Fariz | Hafeez Mikhail, Daiyan Trisha, Anas Ridzuan, Stephanie Jessica Terry, Mas Khan, Lia Natalia, Loque dan Elizabeth Tan |
Dukun | Astro Shaw Sdn Bhd | Dain Said | Datin Seri Umie Aida, Faizal Hussein, Namron, Bront Palarae, Hasnul Rahmat, Elyana, Allahyarham Ramli Hassan dan Adlin Aman Ramlie |
Hijabsta Ballet | Explosive Magic Sdn Bhd | Syed Zul Tojo | Puteh Maimun Zahrah, Betty Banafe, Aman Graseka, Aida Khalida, Danny-Syaz dan Aliff Azeman. |
Kau Takdirku | Primeworks Studios Sdn Bhd | Jason Chong | Ezzaty Abdullah, Remy Ishak, Bront Palarae, Aisya Hasnaa |
Kau Yang Satu | Astro Shaw Sdn Bhd & Global Station Sdn Bhd | Osman Ali | Aaron Aziz, Izara Aishah, Hisyam Hamid, Soo Wincci |
KL Special Force | Skop Productions Sdn Bhd & Viper Studios Sdn Bhd | Syafiq Yusof | Datuk Rosyam Nor, Syamsul Yusof, Fattah Amin, Sabrina Ali, Tania Hudson, Puteri Balqis, Josian Hogan, Ramona Zam Zam, Esma Daniel, Mahmud Ali Basha dan Shaharuddin Thamby. |
KL Wangan #Bikingempak | Centro Pictures Sdn Bhd | Pekin Ibrahim | Pekin Ibrahim, Faizal Hussein, Kazuto Soon, Emily Lim, Jasmine Suraya, Kodi Rasheed, Kamarool Haji Yusof dan Donny Alamsyah. |
PeransangRentap | Unique Twins Sdn Bhd | Lina Johor | Vincent Mallang Alfred, Diana Johor, Charl Mayour, Ethel Lampai, Emmanuel Reuben, Richard Martias dan Iwan Dasri |
Pinjamkan Hatiku | Aura White Global Sdn Bhd & Nuansa Films Sdn Bhd | Osman Ali | Ayda Jebat, Shaheizy Sam, Farid Kamil, Lia Natalia, Normah Damanhuri, Naza Manas dan Azizah Mahzan |
Pulang | Primeworks Studios Sdn Bhd | Kabir Bhatia | Remy Ishak, Puteri Aishah, Erwin Dawson, Azrel Ismail, Alvin Wong, Sherry Al Jeffry, Datuk Jalaluddin Hassan, Syazuwan Hassan dan Juliana Evans |
Rempit Sampai Langit | Suhan Movies & Trading Sdn. Bhd. | Silver | Ajak Shiro, Nabila Huda, Tauke Jambu, Reen Rahim, Jay Iswazir dan Cristina Suzanne. |
Tombiruo: Penunggu Rimba | Astro Shaw Sdn Bhd, Ideate Media Sdn Bhd, Grup Buku Karangkraf Sdn. Bhd, Layar Sunan Sdn. Bhd. | Seth Larney | Zul Ariffin, Nabila Huda, Farid Kamil, Hasnul Rahmat, Datuk M. Nasir, Datin Marlia Musa, Dynas Mokhtar dan Faizal Hussein. |
Inilah Senarai Akhir Calon Anugerah Skrin 2018
Jika anda ada pertanyaan/cadangan/saranan atau ingin menghubungi kami secara terus silalah hubungi kami melalui RUANGAN PESANAN INI atau boleh terus hubungi kami diruangan LIVE CHAT INI ataupun ruangan komen di bawah.Dan Jangan Lupa Like/Follow Laman Facebook Kami Terlebih Dahulu Agar Anda Menjadi Orang Yang Terawal Mengetahui Segala Informasi Yang Terkini.
Sekiranya anda ingin mengetahui tentang apa sahaja informasi yang berkaitan seperti tajuk artikel ini ( Inilah Senarai Akhir Calon Anugerah Skrin 2018 ) ,anda bolehlah join GROUP/KUMPULAN FACEBOOK kami yang mana kini telah melebihi 200,000 ahli.
Pastikan anda SUBSCRIBE CHANNEL YOUTUBE KAMI terlebih dahulu agar membolehkan anda melihat kandungan yang kami kongsikan secara eksklusif.