Skip to main content
THEATER MODE

Inilah Senarai Akhir Calon Anugerah Skrin 2018

Inilah Senarai Akhir Calon Anugerah Skrin 2018: ASK 2018 atau nama penuh Anugerah Skrin 2018 edisi ke-22 ini bakal berlangsung pada 2 November 2018.

Anugerah Skrin 2018 ini akan berlangsung di Pusat Dagangan Dunia Putra (PWTC) Kuala Lumpur. Anugerah Skrin 2018 pada kali ini mempertaruhkan 30 kategori yang merangkumi 14 kategori drama, tujuh kategori filem dan 9 kategori bukan drama dan teknikal.

Kecoh.Info juga difahamkan bahawa ada 3 kategori baharu diperkenal iaitu Drama Rantaian Terbaik (Kategori Bahasa Cina), Pelakon Lelaki Terbaik Drama Rantaian dan Pelakon Wanita Terbaik Rantaian.

Pasti ramai tak sabar untuk menyaksikan malam kemuncak Anugerah Skrin 2018 yang mana akan disiarkan secara langsung disaluran media tempatan menerusi TV3 pada Jumaat, 2 November, jam 9 malam. Anda juga boleh menonton secara atas talian dengan percuma.

Anugerah Skrin 2018 menyajikan tanpa hos utama, malam anugerah akan diserikan oleh 12 penyampai anugerah dibarisi oleh Datuk Rosyam Nor, Nora Danish, Awal Ashaari, Ayda Jebat, Zahirah MacWilson, Elly Mazleib, Sherry Al-Hadad, Izzue Islam, Sharnaaz Ahmad, Naz Habibur Rahman dan Shuk Sahar.

Malam Anugerah Skrin 2018 itu juga akan diserikan dengan persembahan Wany Hasrita, Ernie Zakri & Shiha, Jaclyn Victor & Elvira Arul, Altimet & Amelia Henderson, Raja Shahiran & Shawn Lee, Andrew Lee, Alpha Movement dan kumpulan OAG.

Anugerah Skrin 2018 juga akan lakukan siri laluan karpet merah dan seterusnya akan disiarkan menerusi program Pop TV pukul 8.30 malam di saluran ntv7 yang dikendalikan oleh Aaron Al-Fateh dan Ain Edruce. Enam kategori bukan drama disampaikan melalui Melodi Anugerah Skrin 2018 pada 28 Oktober pukul 12.00-1.30 tengah hari.

KATEGORI DRAMA
  1. Drama Terbaik
  2. Pengarah Terbaik Drama
  3. Videografi Drama Terbaik
  4. Lakon TV Terbaik
  5. Penyunting Drama Terbaik
  6. Pelakon Lelaki Terbaik Drama
  7. Pelakon Wanita Terbaik Drama
  8. Pelakon Pembantu Lelaki Terbaik Drama
  9. Pelakon Pembantu Wanita Terbaik Drama
  10. Drama Komedi Terbaik
  11. Drama Rantaian Terbaik (Kategori Bahasa Melayu)
  12. Drama Rantaian Terbaik (Kategori Bahasa Cina) *Baru
  13. Pelakon Lelaki Terbaik Drama Rantaian (Melayu/Cina) *Baru
  14. Pelakon Wanita Terbaik Drama Rantaian (Melayu/Cina) *Baru

KATEGORI FILEM
  1. Filem Terbaik Filem
  2. Pengarah Terbaik Filem
  3. Lakon Layar Terbaik Filem
  4. Pelakon Lelaki Terbaik Filem
  5. Pelakon Wanita Terbaik Filem
  6. Pelakon Pembantu Lelaki Terbaik Filem
  7. Pelakon Pembantu Wanita Terbaik Filem

KATEGORI BUKAN DRAMA & TEKNIKAL
  1. Rancangan Majalah Terbaik
  2. Rancangan Realiti Terbaik
  3. Rancangan Anugerah Terbaik

KEPUTUSAN MELODI ASK 2018 (28 OKTOBER 2018)
  1. Rancangan Dokumentari Terbaik - Majalah 3 Ops Benih Buaya
  2. Rancangan Bual Bicara Terbaik - Halaqah Jin Atau UFO
  3. Laporan Khas Berita Terbaik - Buletin Utama (Imbauan Tragedi Kebakaran Pusat Tahfiz Ittifaqiah)
  4. Rancangan Hiburan Terbaik - Bintang Bersama Bintang Raya
  5. Rekabentuk Set Terbaik - Anugerah Juara Lagu 32
  6. Montaj Terbaik - Anugerah Juara Lagu 32

Inilah Senarai Akhir Calon Anugerah Skrin 2018

PENCALONAN DRAMA TERBAIK
DramaProduksiPengarahPenulis SkripPelakon
4KUnit Drama TV, Radio Televisyen MalaysiaHisyamudin AhmadAhmad Hamdan Abdullah TawadiKhairil Ridzuan, Wan Sharmila, Namron, Azwan Kombos
Abang KandungRashbir Media Sdn. Bhd.Rashid SibirRashid SibirIzzue Islam, Syafiq Kyle, Nasir Bilal Khan, Norlia Ghani, Haron Hashim
Aku NazmiJS Pictures Sdn. Bhd.Azman Hj YahayaSofia J. RhylandJay Iswazir, Ayda Jebat, Sheila Rusly, Dayana Roza
Cucu AtukOrangetree Production Sdn. Bhd.Zamri ZakariaRatnawati HassimJalil Hamid, Adik Danish Hazriq, Amar Asyraf, Tasha Shila, Fauzi Nawawi, Mubarak Majid, Lisdawati
Dosa PerempuanZeel Production Sdn. Bhd.Murali AbdullahSyed Muhamad TaufikNad Zainal, Mira Filzah, Redza Rosli, Aidit Noh, Adik Idora Mitilda
Fatonah AzaliTanah Beris Film Sdn. Bhd.Shuhaimi LuaMarziah ManafNad Zainal, Redza Rosli, Raja Azura, Sharifah Sakinah, Mustaqim Bahadon, Zaibo
Kasih Seorang AyahMache All Star United Sdn. Bhd.Dato’ Ahmad Tarmimi SiregarSham HashimEman Manan, Shukri Yahaya, Mia Ahamd, Dato’ Ahmad Tamimi
LuyakUnit Drama TV, Radio Televisyen MalaysiaNoor Azizah MohamadRoydy Anuar Eddy SaulyShakilla Khoriri, Puteri Syasya Masyitah, Zarina Zainuddin
NisaaUnit Drama TV, Radio Televisyen MalaysiaHisyamudin AhmadAzharul Azmir KamarulzamanJay Iswazir, Mardiana Alwi, Azman Hassan, Kamarool Hy Yusof
Pendosa Ingin Ke SyurgaSuhan Movie & Trading Sdn. Bhd.Rashid SibirSharifah Abu SalemDatuk Rosyam Noor, Sherie Merlis, Raysha Rizrose, Fauziah Nawi,
QalbuSaphire Screen Sdn. Bhd.Riza BaharudinK. AdlieFaizal Hussein, Fasha Sandha, Adik Qistina Raishah, Adik Izuan Fitri, Aidil Aziz, Fauzi Nawawi
Tulus CintaSha’s Media Sdn. Bhd.Ellie SuriatyShahremy IkmalAmar Asyraf, Siti Elizad, Puteri Aishah, Anne Abdullah, Fazlina Ahmad Daud, Aman Graseka, Shuhanty DFKL

DRAMA KOMEDI TERBAIK
DramaProduksiPengarahPenulis SkripPelakon
Aku Dia LaguUnit Drama TV, Radio Televisyen MalaysiaMuhamad Ikhsan SukimanMohd Rahhiemi AliasEwal Ismail, Ziha Salleh, Azam Pitt, Afifah Nasir
Mak Cun 4Rumah Karya Citra Sdn. Bhd.Eirma FatimaEirma FatimaEirma Fatima, Dato’ Rahim Razali, Datin Seri Umie Aida, Balkisyh Semundur Khan, Datuk Awie, Erra Fazira, Ziana Zain, Aiman Tino
Mat RukunHujan Lebat Production Sdn. Bhd.Jamal KhanZH EmdeeZoey Rahman, Elisya Sandha, Feiyna Tajuddin, Aliff Yasraf BMB
Suamiku Mat PiunSuhan Movies & Trading Sdn. Bhd.Amor RizanTommy LohAlong Cham, Sharifah Sakinah, Mark Adam, Mimi Lana,
Rania Humaira
Shah & ZamZamriez Golden Pictures. Sdn. Bhd.Pali YahyaMF KenchanaBell Ngasri, Faiz Tapaw, Nadia Brian, Nadiyah Sahab

DRAMA RANTAIAN TERBAIK (KATEGORI BAHASA MELAYU)
DramaProduksiPengarahPenulis SkripPelakon
Andainya Takdir 2A. Aida Production Sdn. Bhd.Eoon ShuhainiWan MahaniShukri Yahaya, Nina Iskandar, Puteri Balqis, Syazuwan Hassan, Neera Azizi, Mas Khan, Shiela Mambo, Faradhiya, Anne Ariffin
Isteri Untuk DiiktirafJS Pictures Sdn. Bhd.Azman Hj YahyaRehal NuharisRedza Rosli, Elvina Mohamad, Arash Mohd, Shahz Jaszle, Sheila Rusly, Sweet Qismina, Sharifah Sahora, Dayana Roza, Janna Nick
NafasOrangetree Production Sdn. Bhd.Bahri UmaEja LorenaKilafairy, Erwin Dawson, Cristina Suzanne, Thanuja Anathan, Sarah Hildebrand, Fahad Iman, Nadia Brian, Hefny Sahad
NurRadius One Production Sdn. Bhd.ShahrulezadShahrulezadAmyra Rosli, Syafiq Kyle, Riena Diana, Noorkhiriah, Azhan Rani, Dato Jalaluddin Hassan, Fatimah Abu Bakar, Laila Nasir
RaishaOrangetree Production Sdn. Bhd.Nizam ZakariaMufid SuhaimiDiana Danielle, Hafidz Roshdi, Aishah Azman, Taib Zamanuri, Zarina Zainuddin, Kismah Johar
Teratai KembojaSaphire Screen Production Sdn. Bhd.Along KamaludinZarihah HassanFasha Sandha, Adi Putra, Elly Mazlein, Nadia Brian, Sabhi Sadhi, Hasnul Rahmat, Nor Albaniah

DRAMA RANGKAIAN TERBAIK (KATEGORI BAHASA CINA)
DramaProduksiPengarahPenulis SkripPelakon
Green WallThe Rock Productions Sdn. Bhd.Dannis Chow & Kok Tzyy HawDannis Chow, Chong Sheon Wei, Teh Kean Guan, Ang Siew HoongJordan Voon, April Chan, Sampson Chew, Gabriel Noel Pountney,Wayne Chua, Hazel Siow Li Xuan
Growth Behind The SunMad Pictures Sdn.Bhd.Jason KokChan Yoke YengJordan Sen, Emily Chan, Sawyer Leong, Lo Koon Lan, Freddie Wong
Persona 2The Rock Productions Sdn. Bhd.Dannis ChowDannis ChowHuang Qi Ming, Jojo Goh, Kyo Chen, Aye Keng, Fabian Loo, Yise Loo
The Men In Black SchoolDouble Vision Sdn.Bhd.Tham Siew Ngoy, Ernest Chong
& Soo Yoo Kee
Chong Sheon WeiWilson Lee, Pauline Tan, Jeffrey Cheng, Joey Leong, Alvin Wong
The Memoir Of MajieMediacorp MalaysiaLim Pin Choong, Kok Tzyy Haw
& Daniel Tan
Ling Jun Hong, Koh Teng Liang, Yu He Ling, Boo Chee Wee, Pong Shie JyeHenley Hii, Pauline Tan, Jeffrey Cheng, Joey Leong, Gary Yap, Sherlyn Seo, Aye Keng

FILEM TERBAIK
DramaProduksiPengarahPelakon
Abang Long Fadil 2Skop Productions Sdn Bhd & Astro Shaw Sdn BhdSyafiq YusofZizan Razak, Datuk AC Mizal, Wak Doyok, A. Galak, Tania Hudson,
Bisik Pada LangitAstro Shaw Sdn Bhd & Nusantara Seni KaryaKabir BhatiaJalil Hamid, Ummi Nazeera, Beto Kusyairy, Datin Fadilah Mansor, Naim Daniel dan Erwin Dawson
Blok 404DBI Entertainment Sdn BhdAzma Aizal YusoofNur Risteena Munim, Raja Azrey, Boy Iman, Zamarul Hisham, Nadia Brian, Amar Asyraf, Aedy Ashraf dan Fasha Sandha
Bukan Cinta MalaikatAce Motion Production Sdn BhdAziz M OsmanNora Danish, Fachri Albar, Ashraf Muslim, Donita, Dewi Irawan, Dynas Mokhtar dan Afida Es.
BuskerAstro Shaw Sdn BhdSyed FarizHafeez Mikhail, Daiyan Trisha, Anas Ridzuan, Stephanie Jessica Terry, Mas Khan, Lia Natalia, Loque dan Elizabeth Tan
DukunAstro Shaw Sdn BhdDain SaidDatin Seri Umie Aida, Faizal Hussein, Namron, Bront Palarae, Hasnul Rahmat, Elyana, Allahyarham Ramli Hassan dan Adlin Aman Ramlie
Hijabsta BalletExplosive Magic Sdn BhdSyed Zul TojoPuteh Maimun Zahrah, Betty Banafe, Aman Graseka, Aida Khalida, Danny-Syaz dan Aliff Azeman.
Kau TakdirkuPrimeworks Studios Sdn BhdJason ChongEzzaty Abdullah, Remy Ishak, Bront Palarae, Aisya Hasnaa
Kau Yang SatuAstro Shaw Sdn Bhd & Global Station Sdn BhdOsman AliAaron Aziz, Izara Aishah, Hisyam Hamid, Soo Wincci
KL Special ForceSkop Productions Sdn Bhd & Viper Studios Sdn BhdSyafiq YusofDatuk Rosyam Nor, Syamsul Yusof, Fattah Amin, Sabrina Ali, Tania Hudson, Puteri Balqis, Josian Hogan, Ramona Zam Zam, Esma Daniel, Mahmud Ali Basha dan Shaharuddin Thamby.
KL Wangan #BikingempakCentro Pictures Sdn BhdPekin IbrahimPekin Ibrahim, Faizal Hussein, Kazuto Soon, Emily Lim, Jasmine Suraya, Kodi Rasheed, Kamarool Haji Yusof dan Donny Alamsyah.
PeransangRentapUnique Twins Sdn BhdLina JohorVincent Mallang Alfred, Diana Johor, Charl Mayour, Ethel Lampai, Emmanuel Reuben, Richard Martias dan Iwan Dasri
Pinjamkan HatikuAura White Global Sdn Bhd & Nuansa Films Sdn BhdOsman AliAyda Jebat, Shaheizy Sam, Farid Kamil, Lia Natalia, Normah Damanhuri, Naza Manas dan Azizah Mahzan
PulangPrimeworks Studios Sdn BhdKabir BhatiaRemy Ishak, Puteri Aishah, Erwin Dawson, Azrel Ismail, Alvin Wong, Sherry Al Jeffry, Datuk Jalaluddin Hassan, Syazuwan Hassan dan Juliana Evans
Rempit Sampai LangitSuhan Movies & Trading Sdn. Bhd.SilverAjak Shiro, Nabila Huda, Tauke Jambu, Reen Rahim, Jay Iswazir dan Cristina Suzanne.
Tombiruo: Penunggu RimbaAstro Shaw Sdn Bhd, Ideate Media Sdn Bhd, Grup Buku Karangkraf Sdn. Bhd, Layar Sunan Sdn. Bhd.Seth LarneyZul Ariffin, Nabila Huda, Farid Kamil, Hasnul Rahmat, Datuk M. Nasir, Datin Marlia Musa, Dynas Mokhtar dan Faizal Hussein.

Inilah Senarai Akhir Calon Anugerah Skrin 2018

Jika anda ada pertanyaan/cadangan/saranan atau ingin menghubungi kami secara terus silalah hubungi kami melalui RUANGAN PESANAN INI atau boleh terus hubungi kami diruangan LIVE CHAT INI ataupun ruangan komen di bawah.

Dan Jangan Lupa Like/Follow Laman Facebook Kami Terlebih Dahulu Agar Anda Menjadi Orang Yang Terawal Mengetahui Segala Informasi Yang Terkini.

Sekiranya anda ingin mengetahui tentang apa sahaja informasi yang berkaitan seperti tajuk artikel ini ( Inilah Senarai Akhir Calon Anugerah Skrin 2018 ) ,anda bolehlah join GROUP/KUMPULAN FACEBOOK kami yang mana kini telah melebihi 200,000 ahli.

Pastikan anda SUBSCRIBE CHANNEL YOUTUBE KAMI terlebih dahulu agar membolehkan anda melihat kandungan yang kami kongsikan secara eksklusif.


https://www.kecoh.info/2018/10/inilah-senarai-akhir-calon-anugerah.html

Open Comments